Logo
Wróć
Blog, 11/10/2023

Badanie oczu – jak często badać wzrok?

Regularne badanie wzroku jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji oczu.

Mamy nadzieję, że Twoje oczy czują się znakomicie po przeczytaniu naszego ostatniego wpisu, w którym skupiliśmy się na profilaktyce podczas pracy przy komputerze. Cieszymy się z pozytywnych reakcji, które otrzymaliśmy.

Jeśli jednak doskwiera Ci dyskomfort, zmęczenie oczu lub inny rodzaj dolegliwości związanych ze wzrokiem, mamy dobrą wiadomość. Nasza klinika oferuje konsultacje okulistyczne i usługi z zakresu okulistyki, które są już dostępne specjalnie dla naszych Pacjentów!

 

niebieskie oko

Dlaczego warto dbać o profilaktyczne badania oczu?

Niezależnie od tego, czy czujesz się dobrze, czy doświadczasz dyskomfortu, zmęczenia oczu lub innych dolegliwości związanych ze wzrokiem, regularne badania wzroku mogą pomóc we wczesnym wykryciu ewentualnych problemów. Warto wiedzieć, że zaleca się, aby osoby dorosłe przeprowadzały badania profilaktyczne raz na dwa lata, o ile nie mają zdiagnozowanych problemów ze wzrokiem. Jeśli nosisz okulary lub soczewki, powinieneś badać wzrok rokrocznie, co jest szczególnie istotne, aby monitorować ewentualne zmiany.

 

Korzyści regularnego badania wzroku

  1. Wczesna diagnoza problemów ze wzrokiem: Badania wzroku pozwalają na wczesne wykrycie problemów ze wzrokiem, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze leczenie.
  2. Zapobieganie chorobom oczu: Badania oczu pomagają w identyfikacji czynników ryzyka związanymi z chorobami oczu, takimi jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. Wczesna interwencja może pomóc w zapobieganiu postępowi tych chorób.

Jak przebiega konsultacja okulistyczna?


Podczas konsultacji okulista przeprowadzi szereg testów i badań oceniających stan zdrowia Twoich oczu oraz zdiagnozuje ewentualne problemy. To doskonała okazja, aby skonsultować swoje obawy z ekspertem i rozpocząć odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne.

W zależności od dolegliwości oraz wskazań, specjalista wykonuje szereg badań, takich jak:

  • pomiar refrakcji i ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • sprawdzenie ostrości wzroku,
  • badanie w lampie szczelinowej wraz z oceną dna oka,
  • badanie OCT plamki żółtej,
  • badanie OCT tarczy nerwu wzrokowego,
  • pachymetria oraz inne.

Podaruj sobie komfort widzenia o jakim marzysz

Zdrowie Twoich oczu to sprawa najwyższej wagi, dlatego nie zwlekaj z badaniem wzroku. Już dziś możesz umówić się na konsultację w naszej klinice. Wystarczy skontaktować się z naszym biurem obsługi pacjenta pod numerem telefonu 22 720 70 70. Nasz zespół chętnie udzieli wszelkich informacji i ustali dogodny termin wizyty.

Zadbajmy o Twój wzrok razem! Dzięki regularnym badaniom okulistycznym możesz cieszyć się zdrowymi i silnymi oczami przez wiele lat.